Сьогодні сільськогосподарська галузь – практично єдиний сектор економіки України, що показує реальний позитивний розвиток. Основною прибутку у виробництві продукції рослинництва є нові високопродуктивні машини, логічно і ефективно ув’язані з відповідною технологією, матеріали, які заощаджують витрати людської праці, підвищують врожайність, знижують собівартість продукції, зменшують негативний вплив на навколишнє середовище.

З підвищенням технічного рівня техніки та її використання в системах точного землеробства проблема надійності та використання потенційних можливостей машин та механізмів є особливо актуальною, адже тут має місце застосування широкозахватних агрегатів, які мають високу продуктивність. Однак, як показує практика, ці машини є складні, оснащені багатьма механізмами виконання робочих процесів, контролю якості і т. д., що в свою чергу негативно відображається на простоювання таких агрегатів у технічному обслуговуванні або при ліквідації відмов. Адже зрозуміло, що кожна година простою – означає недосів (недообробіток) багатьох гектарів площі – 6…12 в залежності від агрегату.

Як зменшити такі простоювання і чи можна взагалі деякі з них уникнути взагалі?

Наприклад, згідно з системою технічного обслуговування високопродуктивний сучасний посівний комплекс Агро-Союз Turbosem II 19-60 повинен кожні 48 годин (!) зупинятися на технічне обслуговування на 3,5…4 години. А це – недосів ~ 24 га площі! Встановлено, що за сезон такий агрегат не досіває в агротехнічні терміни до 400 га.

 

111213141516171819